Kérdés:

Félév kezdetekor hogyan tudom archiválni az előző féléves, és előkészíteni a következő féléves kurzusaimat?

(Utolsó szerkesztés: 2022. február 14., hétfő, 08:32)
Válasz:
Vizsgák, tesztek, leadott feladatok, tananyagok biztonsági mentése

A tantárgyakhoz felkerült anyagok kezelése és archiválása az tárgy oktatójának felelőssége, ezért félév elején ajánlott az oktatónak lementeni a hozzá tartozó kurzusokat és előkészíteni a következő félév kurzusait.

  1. A korábbi félévben tartott kurzusban található Adminisztráció oszlopból elérhető Biztonsági mentés menüben elkészíthetjük a menteni kívánt adatcsomagot.
  2. Ha nem kívánjuk a teljes kurzust menteni, például csak a zárthelyiket, vizsgákat, leadott feladatokat szeretnénk archiválni, a következő lépésben kiválaszthatjuk egyesével a mentendő tevékenységeket. 
  3. Ha a teljes kurzust menteni szeretnénk az "Ugrás az utolsó lépésre" gombbal elkészítjük a mentést, majd kattintsunk a "Folytatás" gombra.
  4. Így a Helyreállítás menübe kerülünk, ahol letölthetjük a számítógépünkre a kurzus teljes adatcsomagját. Ebből az adatcsomagból új kurzust is létrehozhatunk a későbbiekben.

A helyreállítás menüben találjuk az elkészített mentéseinket. Ezeket a mentéseket célszerű az oktatónak lementeni saját számítógépére és annak biztonságáról, tárolásáról gondoskodni. Az itt tárolt mentések közül az utolsó tárolható a szerveren, a korábbi mentések törlendők a szerverről a lementés után. A mentésekből a moodle tevékenységek bármely új vagy meglévő kurzusba visszaállíthatók és megtekinthetők. A "Biztonsági mentés állományainak kezelése" gomb megnyomásával jutunk a fájlkezelőhöz, ahol törölni tudjuk a már korábban létrehozott és lementett biztonsági mentéseket.


Tantárgy alaphelyzetbe állítása, az előző félév hallgatóinak kiiratkoztatása a tárgyról 

Ha a következő félévben ugyanazt a kurzust szeretnénk folytatni, de a hallgatói adatokat törölni szeretnénk az aktuális félévre, kattintsunk a "Visszaállítás" menüpontra.

Legalul az "Alapértelmezett kiválasztása" gombra kattintva kijelölődnek azok az elemek, amiket általában törölni szeretnénk egy ilyen visszaállításkor. Ezután a "Kurzus visszaállítása" gombra tudjuk kiiratkoztatni a hallgatókat és törölni a leadott feladatokat. A tanár által hozzáadott elemek, tananyagok nem törlődnek ilyenkor.

Végül a "Beállítások szerkesztése" gombnál átírhatjuk aktuálisra a tantárgy nevét és a dátumokat. (A tantárgy nevébe nem kötelező beleírni az aktuális félév dátumát, de megtehető.)

» Gyakran Ismételt Kérdések